Zapachy owocowe i orientalne

Zapach powinien być lekki i zmysłowy a może mocniejszy i kuszący? Często zależne jest to od jego przeznaczenia i tego, na jaką okazję będzie noszony. W niektórych zapachach blondynki czują się przytłoczone, a zdecydowanie lepiej komponują się one z mocniejszą urodę brunetek. Czy wybór zapachu na znaczenie? Warto poznać definicje różnych grup zapachowych, aby wybrać tę najodpowiedniejszą dla siebie.

Zapachy owocowe

Możemy je określić przede wszystkim jako kompozycje słodkie. Pojawiają się tu liczne mieszanki akordów o słodkim zapachu, takie jak: czereśnia, wiśnia, jabłko, brzoskwinia, liczi, gruszka, banan, malina, porzeczka, jeżyna. Dla urozmaicenia pojawiają się akcenty wanilii oraz przypraw korzennych. Specjalnie na lato pojawiają się często limitowane edycje perfum, najczęściej w formie wody toaletowej o zapachu, który jest połączeniem aromatów świeżych, wodnych owoców, jak melon czy arbuz. Najczęściej są to perfumy dla kobiety młodej, z uwagi na ich charakter.

Zapachy orientalne

Są to zapachy, w których dominują nuty ciepłe. Znajdujemy w nich wanilię, biały oraz złoty bursztyn, cedr, bób tonka, olejek kamforowy, drzewo sandałowe, agar, kadzidło, styraks, olibanum. Dodatkiem do nut podstawowych są najczęściej aromaty kwiatowe (gardenia, jaśmin, frezja, osmanthus, czy kwiat pomarańczy. Wykorzystuje się również aromaty przypraw: kardamon, imbir, cynamon, goździk i pieprz, czy też słodkie owoce, jak: figi, brzoskwinie, mandarynki, morele, czy tytoń. Są to zapachy długo utrzymujące się na skórze, intensywne, aromatyczne i zmysłowe.