Nastolatka na ślubie i weselu – jaką sukienkę wybrać

Nastolatki często pragną samodzielnie wybrać kreację na wesele, na które wybieracie się całą rodziną. Niekiedy można im całkowicie zaufać, a innym razem lepiej takiej sytuacji unikać. Absolutnie nie wynika to ze złej woli młodych dziewczyn. Jednak w takim wieku pojawia się rodzaj tendencji do odsłaniania ciała, stawiania na zmysłowość. Może się okazać, że sukienka, którą dziewczyna wybierze samodzielnie, jest nadmiernie wyzywająca i całkowicie nie na miejscu na tego rodzaju uroczystość.

Wspólny dzień mamy z córką

Tak więc, na zakupy najlepiej wybrać się razem i jeśli zajdzie taka konieczność wybić córce z głowy pomysł zakupu i naprowadzić na odpowiedni model i fason sukienki. Często nie wiemy, jak coś będzie wyglądać, dopóki tego na siebie nie założymy. Może się więc okazać, że wybór mamy będzie tym idealnym.

Jaka sukienka dla nastolatki?

Jeśli krótka to nie nadmiernie. Nie chodzi o to, żeby przy każdym ruchu były widoczne pośladki, ale żeby faktycznie dało się w niej wygodnie tańczyć. Może być przed kolano lub odrobinę krótsza, ale można w przymierzalni zrobić kilka skłonów i zobaczyć jak ciuch się zachowuje.
Normalne jest też i w tym wieku nie wygląda komicznie zakładanie sukienki na ramiączkach. Wiele z nich ma dekolty, jednak nie przesadzajmy, jeśli pokazujemy dużą część nóg, to odpuśćmy z dekoltem. W ten prosty sposób zachowamy równowagę. Tak samo, jak przy makijażu – jeśli mocno malujemy oczy, to usta traktujemy łagodniej, aby nie uzyskać efektu przerysowania i odwrotnie.

Dodatki do sukienki dla nastolatki

Oczywiście buty na obcasie to konieczność, można również ciekawie podkreślić styl, dodając rajstopy z deseniem. Biżuterię dopasowujemy do poziomu strojności samej sukienki, gdyż niektóre pozwalają w tej kwestii poszaleć, a inne nakazują umiar. Jeśli sukienka jest na ramiączkach, warto dobrać coś delikatnego, co pozwoli na eleganckie zakrycie ramion w czasie ceremonii – będzie to na miejscu szczególnie w kościele.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *