Dobieramy lakier do hybrydy

Lakiery hybrydowe są ulepszoną, polimerową wersją lakieru do paznokci. Dlaczego są lepsze? Głównie ze względu na trwałość, którą osiągają.

Lakier do hybrydy potrafi utrzymywać się na płytce paznokcia bez większych uszkodzeń nawet do 5-6 tygodni. Zwykło się jednak mawiać, że jego trwałość to około 3 tygodnie ponieważ paznokcie rosną i przestają wyglądać atrakcyjnie.

Specyfika lakieru hybrydowego

Lakiery do paznokci hybrydowe lub żelowe, nazywamy potocznie hybrydą. Łączą one łatwość aplikacji i sposób pakowania zwykłych lakierów do paznokci oraz trwałość i jakość profesjonalnych żeli używanych w gabinetach kosmetycznych. Stylizacja paznokci z użyciem lakierów hybrydowych nazywana jest manicure hybrydowym. Oprócz podwyższonej trwałości, lakier do paznokci hybrydowy różni się od zwykłego lakieru również składem, procedurą nakładania oraz sposobem utrwalania na płytce paznokcia. Zwykły lakier zastyga za sprawą odparowującego w kontakcie z powietrzem rozcieńczalnika. Do stylizacji paznokci przy użyciu lakierów hybrydowych konieczne jest użycie lampy uv lub led. Dlaczego? By je utrwalić lakier, bo ma on inny skład chemiczny – nie zawiera klasycznych rozpuszczalników, a jego utwardzanie odbywa się za pomocą światła ultrafioletowego. Proces ten nazywany jest polimeryzacją. Ze względu na polimeryzację lakiery hybrydowe led uv zapakowane są w nieprzezroczyste butelki.

Zabieg jest prosty

Nakładanie lakieru hybrydowego składa się z kilku etapów. Rozpoczynamy od przygotowania dłoni do zabiegu czyli od dokładnego mycia oraz dezynfekcji. W następnej kolejności przygotowywane są skórki wokół paznokci, a dopiero później rozpoczyna się praca z samymi paznokciami. W pierwszej kolejności należy opiłować paznokcie nadając im odpowiedni kształt, zmatowić je przy użyciu bloczka polerskiego, aby finalnie rozpocząć nakładanie preparatów. Przed nałożeniem lakieru hybrydowego na płytkę paznokcia, należy ją najpierw odtłuścić i przygotować do aplikacji przy użyciu specjalnego primera. Następnie, nakładamy bazę, kolor oraz top utrwalając każdy produkt w lampie przed użyciem następnego. Na koniec przemywa się warstwę dyspersyjną topu specjalnym cleanerem, a na skórki wokół paznokci aplikuje się oliwkę nawilżającą. Wybierając produkt, warto zwrócić uwagę, by oferujący lakiery hybrydowe sklep miał duży wybór asortymentu. Lakiery hybrydowe cena? W dobrym sklepie na pewno nie będzie wygórowana.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *