Bezpieczne mieszkanie dla seniora

Przychodzi taki czas w życiu każdego człowieka, że szczególnie musi dbać o bezpieczeństwo, a rzeczy, które do tej pory były proste, zaczynają wymagać większego wysiłku. Gdy wkraczamy w wiek, w którym zaczynamy zaliczać się do seniorów, warto pomyśleć o tym, by nasze mieszkanie stało się bardziej funkcjonalne.

Dywan łatwy w pielęgnacji

W internetowym sklepie 7kd znajdziemy ogromny wybór dywanów z włókien syntetycznych – zarówno o klasycznych wzorach, jak i nowoczesnych, które coraz bardziej są doceniane przez seniorów. Do pokoju seniora idealny będzie dywan odporny na plamy lub taki, na którym brud nie jest bardzo widoczny, aby nie wymagał częstego prania lub czyszczenia. Odpowiedni będzie więc dywan w różnych odcieniach brązu, szarości, a zwłaszcza wielokolorowy, wzorzysty. Ich duży wybór w różnych wzorach i rozmiarach znajdziemy w sklepie internetowym 7 Królestw Dywanów, którego ofertę znajdziemy pod adresem: https://7kd.pl. W sypialni senior także powinien mieć zapewniony maksymalny komfort. Najważniejsze jest niezbyt wysokie i wygodne łóżko, ale poranne wstawanie umili z pewnością miękki dywanik typu shaggy, położony obok łóżka. Nasz sklep z dywanami oferuje produkty, które przypadną do gustu klientom w każdym wieku i z różnymi potrzebami. Mieszkanie, które było dla nas idealne, gdy dopiero wkraczaliśmy w życie, nie musi takie być, gdy wybieramy się na emeryturę. Warto wówczas pomyśleć o zaaranżowaniu go na nowo, tak aby zyskało nową funkcjonalność i spełniało nasze wymagania i potrzeby.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Mieszkanie dla seniora powinno być przede wszystkim bezpieczne. Zacząć warto już od podłóg, na których można się poślizgnąć i upaść, co może skończyć się potłuczeniem czy złamaniem kości. Najprostszym sposobem na uniknięcie tego nieszczęścia są dywany antypoślizgowe. Dywan seniora nie powinien być też zbyt wymagający, jeżeli chodzi o jego pielęgnację. Ciężki i solidny daje dużo ciepła, ale trudno go przenieść czy powiesić na trzepaku. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest dywan, który ma być przeznaczony dla osoby starszej. Zdecydowanie lepsze będą te wykonane z włókien syntetycznych, bo nie uczulają i mają mniejszą wagę. Dywany sztuczne są także sporo tańsze od tych wykonanych z wełny, co także jest niewątpliwą zaletą. Zniszczony dywan, w którym powstała dziura, albo zawijają się rogi, może grozić niebezpieczeństwem potknięcia się i upadku. Również z tego względu warto kupić tańszy, bo łatwiej go wymienić na nowy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *