Praca w biurze zobowiązuje – jaka spódnica się sprawdzi?

Nie da się ukryć, że nawet, jeśli w firmie nie ma określonego dress codu, warto do pracy w biurze, szczególnie jeśli jesteśmy postawione na wysokim stanowisku, postawić na klasyczną elegancję. Jak ją uzyskać? Z pewnością poprzez założenie koszuli lub eleganckiej bluzki i spodni zaprasowanych na kant lub spódnicy. I o tej ostatniej chcemy dziś napisać. Zastanawiasz się, jaką spódnicę wybrać do pracy? Przeczytaj nasze wskazówki, a z pewnością przestaniesz się nad tym zastanawiać.

Szykownie i z klasą, czyli jak?

Jeśli codziennie chcesz wyglądać szykownie i z klasą, wybieraj zawsze ołówkową, klasyczną spódnicę w stonowanym kolorze. ten krój jest na tyle stonowany, że doskonale wpisuje się się nawet w najbardziej surowy dress code. Co więcej, takie spódnice posiada każdy sklep, więc z jej zakupem z pewnością nie będziesz miała problemu.

Jeżeli pracujesz w biurze, które nie posiada ustalonego dress codu, możesz pokusić się o pewne eksperymenty. Pamiętaj jednak o tym, żeby nie były one zbyt odważne. Możesz pokusić się o założenie tiulowej lub koronkowej spódnicy. Pamiętaj jednak o tym, żeby nadal zachować stonowane kolory. Dzięki temu ubiór będzie szykowny, a nie wyzywający i przykuwający uwagę.

Na co jeszcze warto postawić? Oprócz klasyki, w biurze doskonale sprawdzi się zapomniana już tweedowa spódnica. Wystarczy dobrać do niej gładką bluzkę i tweedowy żakiet i idealna, biurowa stylizacja gotowa. Wspomniany model doskonale sprawdzi się również z golfem, kryjącymi rajstopami i skórzanymi botkami na słupku.