Modne sukienki wieczorowe – czyli jakie?

Tytułowe pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Trendy zmieniają się z roku na rok. Jednak czy dotyczy to również sukienek wieczorowych? Z pewnością tak. W tym tekście wytłumaczymy Wam przede wszystkim, która sukienka powinna nosić miano wieczorowej, jak również spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, które obecnie dostępne na rynku to modne sukienki wieczorowe? Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu nie będziecie miały wątpliwości co do wyboru odpowiedniej kreacji.

Czym wyróżnia się suknia wieczorowa?

Jak można się spodziewać, sukni wieczorowej nie da się założyć na co dzień. Jest to taki typ kreacji, którą zakłada się na specjalne okazje – bale, gale, czy eleganckie śluby. Zazwyczaj jej dół sięga samej ziemi, a góra nie posiada rękawów, a nawet ramiączek. Materiał, z którego jest wykonana może być bogato zdobiony.

Biorąc pod uwagę fakt, że moda i trendy ciągle się zmieniają, można spodziewać się, że również suknie wieczorowe i balowe będą się im poddawały i co sezon zmieniały. Okazuje się jednak, że nie do końca tak jest. Prawdziwa suknia balowa/wieczorowa od lat posiada niezmienny fason, którego należy się trzymać, jeśli na zaproszeniu jest jasno określone, jak ma wyglądać dress code na imprezie, na którą zostaliśmy zaproszeni. Sprawdź zatem, czy na kartoniku, który otrzymałaś, nie ma adnotacji “white tie”. Jeżeli tak, oznacza to, że musisz sprawić sobie prawdziwą suknię balową, czyli taką, która nie będzie miała ramiączek, za to z pewnością będzie posiadała duży dekolt i dół do samej ziemi.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *